يکشنبه ٠٣ شهريور ١٣٩٨
ساعت
نمای شهر

اوقات شرعی
پیوند

مزایده
مناقصه
شهرسازی الکترونیک
تعرفه عوارض
ارتباط با ما
اخبار > آمادگی پیش از وقوع بحران یک ضرورت است/ آموزش شهروندان راه‌کاری برای مقابله با بحران


  چاپ        ارسال به دوست

پدافند غیرعامل
شهردار منطقه دو گفت:

آمادگی پیش از وقوع بحران یک ضرورت است/ آموزش شهروندان راه‌کاری برای مقابله با بحران

 

شهردار منطقه دو بندرعباس گفت: پدافند غیر عامل با آموزش مناسب و برگزاری مانورهای امداد و نجات به شهروندان می‌تواند در مقابله با حوادث و بلایای طبیعی نقش مؤثری داشته باشد.


به گزارش روابط عمومی منطقه دو شهرداری بندرعباس، مهدی رنجبری به مناسبت نوزدهمین مانور زلزله در ایران، از مجموعه فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته توسط مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شهرداری بندرعباس دیدار کرد.

شهردار منطقه دو در این دیدار اظهار کرد: با توجه به وقوع حادثه زلزله اخیر در استان کرمانشاه و داغدار شدن بسیاری از هموطنان عزیزمان در این حادثه، ضرورت ایجاد آمادگی پیش از بحران و مدیریت مناسب در زمان وقوع بحران، بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

مهدی رنجبری در این دیدار با اشاره به نقش پدافند غیر عامل در مواجهه با حوادث غیر مترقبه گفت: پدافند غیر عامل با آموزش مناسب و برگزاری مانورهای امداد و نجات به شهروندان می‌تواند در مقابله با حوادث و بلایای طبیعی بسیار کمک نماید که خوشبختانه مجموعه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شهرداری بندرعباس در این راه اقدامات ارزشمندی را انجام داده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه هر ساله در روز هشتم آذر ماه مانور سراسری زلزله در کشور برگزار می‌شود، تصریح کرد: مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شهرداری بندرعباس در این مدت توانسته است نیروهای متخصصی را در این مجموعه آموزش دهد که در مواقع نیاز، امداد رسانی به موقع، برای شهروندان عزیز انجام دهد.

حمیدرضا حیدری‌پوری مدیر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شهرداری بندرعباس، با بیان اینکه کارگروه‌های تخصصی در این مجموعه راه‌اندازی و تشکیل شده است، گفت: در مجموعه پدافند غیر عامل، کارگروه‌هایی تشکیل شده که همه ادارات دولتی در استان، عضو این کارگروه هستند و به طور مستمر جلسات و برنامه‌ریزی‌هایی برای مقابله با حوادث پیش بینی نشده انجام می‌پذیرد.

حیدری‌پوری در ادامه از زحمات شهردار منطقه دو بندرعباس، در خصوص همکاری و ساخت اتاق مدیریت بحران در حوزه منطقه دو شهر بندرعباس، تشکر کرد و به بیمه شدن تمامی ساختمان‌های اداری و واحدهای شخصی در رویارویی با بحران طبیعی و غیر طبیعی اشاره کرد و افزود: جهت جلوگیری از هرگونه خسارت ناشی از حادثه، لازم است تمامی ساختمانهای اداری و شخصی بیمه شوند.

در پایان شهردار منطقه دو از قسمتهای مختلف این مدیریت بازدید و با اهدای لوح سپاس از زحمات و پیگیری‌های مستمر این مدیریت، تقدیر و تشکر نمود.

 


١٢:١٥ - جمعه ١٠ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٦٤٧    /    تعداد نمایش : ١٦٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
نمایش امار کل بازدیدکنندگان سایت :  73595   نمایش بازدیدکنندگان امروز : 19   نمایش بازدید کنندگان حاضر در سایت:13