سه شنبه ٠٤ تير ١٣٩٨
ساعت
نمای شهر

اوقات شرعی
پیوند

مزایده
مناقصه
شهرسازی الکترونیک
تعرفه عوارض
ارتباط با ما
اخبار > شهرداری بندرعباس پیشگام در اجرای طرح بازآفرینی شهری و احیای بافت فرسوده


  چاپ        ارسال به دوست

شهرداری بندرعباس پیشگام در اجرای طرح بازآفرینی شهری و احیای بافت فرسوده

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو بندرعباس، مهدی رنجبری مدیر شهرداری منطقه دو بندرعباس در بازدید از روند اجرای پروژه پروژه بازگشایی خیابان در محله چاهستانی ها گفت: در جهت اجرای طرح ملی بازآفرینی شهری و احیای بافت فرسوده شهر بندرعباس و همچنین برای فراهم نمودن امکان خدمات رسانی مناسب و دسترسی آسان، دو خیابان 16 و 24 متری در محله چاهستانی ها در نظر گرفته شد.

رنجبری با اشاره به اینکه 42 درصد از شهر بندرعباس را بافت فرسوده تشکیل می دهد، افزود، در راستای احیای بافت فرسوده در سطح منطقه دو تعدادی از محلات بعنوان هدف تعیین شده اند و محله چاهستانی ها در حال حاضر جدی ترین اقدام در عملیاتی شدن طرح ملی بازآفرینی شهری  است.

وی ادامه داد، توجه به بافت فرسوده و در نظر گرفتن تسهیلات برای ساکنان این محلات از جمله اقدامــات شــهرداری منطقــه دو بــوده که با پیگیری ها و تاکیدات ویژه عباس امینی زاده شهردار بندرعباس و کار جهادی و شبانه روزی همکاران زحمت کش ما در این پروژه عملیاتی شده است.

مدیر شهرداری منطقه دو افزود، در فاز نخست این پروژه عملیات تملک و تخریب عرصه و عیان املاک در مسیر به طول 950 و عرض 24 متر جهت بازگشایی  از کوچه نخل 4 و اتصال آن به خیابان 30 متری امام رضا (ع) در حال انجام است.

رنجبری خاطرنشان کرد، در مرحله اول با طراحی های انجام شده تعداد 45 واحد مسکونی و تجاری در مسیر اعم از عرصه و عیان را پس از توافقات صورت گرفته جهت بازگشایی تخریب نمودیم.

وی با اشاره به اینکه تعداد زیادی از این املاک در مسیر فاقد سند می باشند، گفت: به گونه ای با ساکنین این منطقه به توافق رسیده ایم تا متضرر نشوند و توافقات بصورت تامین زمین یا واحد معوض، امتیاز در باقیمانده ملک، صدور سند مالکیت باقیمانده و کمک در ساخت و ساز باقیمانده ملک بوده است.

این مقام مسئول ادامه داد، با توجه به شرایط خاص تپوگرافی محله و اختلاف ارتفاع زیاد ابتدا و انتهای معبر، تمام تلاش همکاران و متخصصان امر بر این است که اجرای پروژه به نحوی انجام شود که بیشترین مشکلات و معضلات این محله حل شود و مطلوبیت سطح زندگی در این محله ارتقا یابد.


١٣:٢٠ - دوشنبه ٧ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥٣٠٧    /    تعداد نمایش : ٣٢٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
نمایش امار کل بازدیدکنندگان سایت :  70173   نمایش بازدیدکنندگان امروز : 16   نمایش بازدید کنندگان حاضر در سایت:9