سه شنبه ٠٤ تير ١٣٩٨
ساعت
نمای شهر

اوقات شرعی
پیوند

مزایده
مناقصه
شهرسازی الکترونیک
تعرفه عوارض
ارتباط با ما
اخبار > زیر ساخت های فرهنگی سطح منطقه توسعه می یابد


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر شهرداری منطقه دو بندرعباس خبر داد:

زیر ساخت های فرهنگی سطح منطقه توسعه می یابد

 

ایجاد و تقویت اماکن فرهنگی منطقه دو در کنار توسعه عمرانی و خدماتی مورد توجه ویژه شهرداری قرار دارد

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو بندرعباس، مهدی رنجبری مدیر منطقه دو با اشاره به نقش پررنگ شهرداری در ارتقای فرهنگ عمومی و شهروندی و تحقق اهداف و برنامه های فرهنگی گفت: بخشی از بار فرهنگی جامعه بر دوش شهرداری است و این دستگاه در کنار رسالت اصلی خود باید به امور فرهنگی نیز توجه جدی داشته باشد.

وی ادامه داد، با ارتقای فضاهای فرهنگی شهری و عناصر اصلی موجود در آن از جمله تجهیزات و مبلمان شهری، می توان در راستای رسیدن به توسعه پایدار در حوزه فرهنگ شهروندی و ارتقای رضایتمندی شهروندان گام برداشت.

رنجبری افزود، نخستین هدف در ارتقای فرهنگ شهروندی و شناخت فرهنگ بومی به وجود آوردن علاقه و اشتیاق در عموم مردم برای مشارکت در این حوزه است که با ایجاد فضاهای فرهنگی و اجتماعی برای تعاملات شهروندان در نواحی مختلف و توسعه پایدار در این حوزه و همچنین تقویت گردشگری فرهنگی اتفاق خواهد افتاد.

مدیر منطقه دو شهرداری بندرعباس اضافه کرد، عناصر مختلفی در ترویج و پایداری فرهنگ بومی موثر است و یکی از ارگان هایی که نقش بسیار مهمی را در کمک به این امر دارد، فرهنگسراها هستند که مهمترین هدف آن گسترش و پایداری دست آوردهای فرهنگی است که می تواند در حفظ هویت هر شهر و جامعه تاثیر بسزایی داشته باشد.

رنجبری خاطر نشان کرد، تقویت و توسعه فرهنگسراها از اموری است که در شهرداری منطقه دو بندرعباس بصورت ویژه مورد توجه قرار دارد و تلاش می کنیم تا با تامین اعتبارات لازم اقدامات مناسبی را در جهت توسعه فرهنگ شهروندی و بومی صورت دهیم.

این مقام مسئول ابراز امیدواری کرد تا با اجرای پروژه های فرهنگی و عمرانی مناسب و مورد نیاز تحولات بزرگی در حوزه فرهنگ شهروندی شاهد باشیم.

 


١٣:٠١ - دوشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥٤٧٦    /    تعداد نمایش : ١٤٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
نمایش امار کل بازدیدکنندگان سایت :  70168   نمایش بازدیدکنندگان امروز : 11   نمایش بازدید کنندگان حاضر در سایت:4