يکشنبه ٠٣ شهريور ١٣٩٨
ساعت
نمای شهر

اوقات شرعی
پیوند

مزایده
مناقصه
شهرسازی الکترونیک
تعرفه عوارض
ارتباط با ما
اخبار > خورهای سطح ناحیه بصورت منظم نظافت می شوند


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس ناحیه یک منطقه دو شهرداری بندرعباس عنوان کرد:

خورهای سطح ناحیه بصورت منظم نظافت می شوند

لایروبی، تنظیف و نگهداری از خورهای موجود در ناحیه یک بصورت مستمر و بدون وقفه انجام می شود

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو بندرعباس، مجتبی سارونه رئیس ناحیه یک با تاکید بر ایجاد و حفظ فضای سالم و پاکیزه شهری برای زندگی شهروندان، گفت: بحث وضعیت بهداشتی و زیست محیطی خورهای موجود در محدوده شهرداری ناحیه یک از موضوعات مهمی است که در کیفیت زندگی مردم شهر بندرعباس تاثیر بسزائی دارد و در همین راستا رسیدگی و نظافت آنها بصورت دائمی و مستمر صورت می پذیرد.

مجتبی سارونه با اشاره به وجود دو خور در محدود شهرداری ناحیه یک منطقه دو، افزود، یکی از این خورها گورسوزان است که محدوده آن از تصفیه خانه فاضلاب تا ساحل امتداد دارد و دیگری خور بلوار شهید حقانی است که از محدوده چهارراه قدس تا پل محله آیت اله غفاری در حوزه خدماتی شهرداری ناحیه یک می باشد.

وی از نظافت هفتگی قسمت های مختلف خور بلوار شهید حقانی خبر داد و گفت: در ابتدای سال جاری سطح این خور به طول 1440 مترمربع بتن ریزی و کف سازی شد و همچین چندین حفره عمیق و پرخطر در معبر کناری این خور ترمیم شد که علاوه بر بهسازی قسمت های خطرخیز این خور، جلوه بصری مناسبی نیز به آن داده است.

رئیس ناحیه یک منطقه دو شهرداری بندرعباس خاطر نشان کرد، خور گورسوزان یکی از مهمترین چالش های ما در این حوزه است و با بکارگیری تمهیدات مناسب بصورت هفتگی نظافت می شود.

وی ادامه داد، بدلیل حجم بالای عملیات تنظیف و تسریع در خدمات رسانی در خور گورسوزان، سه محدوده برای آن در نظر گرفته شده است.  محدوده اول از تصفیه خانه تا پل دوراهی ایسینی است که عمده ترین مشکلات در این محدوده بحث رهاسازی فاضلاب از تصفیه خانه شهر بندرعباس که در بالادست خور احداث شده، جاری شدن روان آب های سطحی و تخلیه زباله توسط برخی ساکنین محلات مجاور در خور گورسوزان است که باعث بروز مشکلات عدیده بهداشتی و زیست محیطی می شود، برای نظافت و لایروبی این محدوده به علت باتلاقی بودن نیاز به استفاده از ماشین آلات می باشد.

سارونه یادآور شد، چاپ بروشورهای فرهنگی و اهدای پلاستیک زباله بصورت خانه به خانه  و همچنین حضور مستمر آموزشگر در محلات مجاور از جمله اقدامات همکاران ما در ناحیه یک منطقه دو شهرداری بندرعباس برای فرهنگ سازی در جهت جلوگیری از ریختن زباله خانگی در خور بوده است.

این مقام مسئول افزود، محدوده دوم در نظر گرفته شده برای خور، حدفاصل پل دوراهی ایسینی تا پل محله آیت اله غفاری است که در این قسمت کمتر شاهد ریختن زباله خانگی هستیم، عملیات تنظیف در این محدوده بیشتر توسط نیروی انسانی انجام می شود و عمده ترین مشکل ما تجمع معتادها و متکدیان در خور است.

وی خاطرنشان کرد، تجمع معتادان و ایجاد پناهگاه های متعدد در هر دو خور گورسوزان و خیابان شهید حقانی وجود دارد و مسدود نمودن دهانه هایی از خور که فاضلاب در آن جاری بوده و همچنین جمع آوری در چند مرحله از جمله اقداماتی است که توسط ناحیه یک و با همکاری مدیریت نظارت و کنترل شهرداری بندرعباس صورت گرفته است.

سارونه در ادامه گفت: محدوده سوم در نظر گرفته شده از پل محله آیت اله غفاری تا ساحل می باشد که پاکسازی آن بصورت مستمر صورت می گیرد.

رئیس ناحیه یک منطقه دو شهرداری بندرعباس ضمن تشکر از تلاش های شهردار بندرعباس و مدیر شهرداری منطقه دو و معاون خدمات شهری منطقه دو در حوزه فعالیت ها و ارائه خدمات در ناحیه یک افزود، با توجه به واگذاری عملیات تنظیف و نگهداری از خور به بخش خصوصی برابر پیمان و تعهد، مشکلی در این حوزه نداریم و فقط در بحث تعمیر و مرمت خورها نیاز به اعتباراتی هست که با تلاش مسئولین در منطقه دو برطرف خواهد شد.

این مقام مسئول در انتها افزود، برای مبارزه و کنترل حیوانات موزی مانند موش در این خورها طی شش ماه دوم سال 96 و شش ماه نخست سال 97 و در دو مرحله اقدام به طعمه گذاری کرده ایم و امیدواریم با وجود تمام مشکلات اقتصادی موجود بتوانیم خدمات مناسبی را برای شهروندان بندرعباس در محدوده خدماتی ناحیه یک منطقه دو فراهم کنیم.


٢٣:٠٢ - چهارشنبه ٤ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٥٦٤٧    /    تعداد نمایش : ٢٥٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
نمایش امار کل بازدیدکنندگان سایت :  73588   نمایش بازدیدکنندگان امروز : 12   نمایش بازدید کنندگان حاضر در سایت:11