شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨
ساعت
نمای شهر

اوقات شرعی
پیوند

مزایده
مناقصه
شهرسازی الکترونیک
تعرفه عوارض
ارتباط با ما
اخبار > طرح پاکسازی محله به محله همراه با دیدار مردمی و آموزش همگانی


  چاپ        ارسال به دوست

به همت شهرداری منطقه ٢ بندرعباس اجرا شد

طرح پاکسازی محله به محله همراه با دیدار مردمی و آموزش همگانی

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 2 بندرعباس، طرح فوق علاوه بر پاکسازی و تنظیف محلات شهر بندرعباس با اجرای برنامه‌هایی نظیر گفت‌وگو رو در رو با شهروندان در خصوص مشکلات و دریافت پیشنهادات و انتقادات آنان همراه است.

یکی از برنامه های مهم در طرح جهادی محله به محله که با حضور نماینده سازمان‌های وابسته شهرداری اجرا می شود،  آموزشهای اولیه ایمنی و آتش نشانی است که با استقبال شهروندان به ویزه جوانان و نوجوانان مواجه شده است.

توزیع نهال درختان مثمر بومی هم از دیگر برنامه های این طرح است که با جذب مشارکت شهروندان برای نگهداری از فضای سبز به توسعه این بخش در محلات کمک چشمگیری خواهد شد.

از جدیدترین خدمات و برنامه هایی که  همزمان با اجرای طرح جهادی پاکسازی محله به محله اجرا شد می توان به توزیع سیم کارت و ارائه اینترنت رایگان توسط سازمان فناوری و ارتباطات شهرداری در محله فرودگاه قدیم اشاره کرد که در ادامه این طرح نیز تداوم خواهد داشت.

توزیع مواد خوراکی توسط سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری بندرعباس نیز از برنامه های دیگر شهرداری در این طرح برای حمایت از شهروندان به ویژه قشر آسیب پذیر بود.

از ديگر اقدامات صورت گرفته برپايي نمايشگاه و توزيع صنايع دستي و اجراي نقش حنا  توسط بانوان محله و برگزاري مسابقات نقاشي براي كودكان بوده است.  

مهدی رنجبری شهردار منطقه 2 بندرعباس در حاشیه اجرای این طرح اظهار داشت: رسیدگی ویژه به وضعیت محلات مختلف شهر توسط شهرداری مهمترین هدف از اجرای طرح جهادی پاکسازی محله به محله است.

وی در ادامه افزود: در این طرح اقداماتی در جهت پاکسازی، آراستگی، زیباسازی شهر، رفع موانع، نازیبایی‌های بصری و زیست محیطی در محله های مختلف انجام می شود..

شهردار منطقه 2 بندرعباس بیان داشت: این طرح با پیگیری و جدیت شهردار محترم بندرعباس جناب آقای امینی زاده و مشارکت و همیاری مجموعه شهرداری با استفاده از خودرو سبک، نیمه سنگین و سنگین به منظور رفع سریع مشکلات، جمع آوری نخاله‌های ساختمانی، شست و شوی جداول، جمع آوری ضایعات و نظافت معابر محله و غیره اجرا می شود.

رنجبری با تاکید بر ضرورت اجرای طرح‌های خدمات‌رسانی به شهروندان به صورت هدفمند، گفت: تحقق این مهم نقش بسزایی در ارتقاء سطح خدمت رسانی به مردم دارد.


١٢:٢٤ - پنج شنبه ٢٢ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٥٩٦٤    /    تعداد نمایش : ١٩١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
نمایش امار کل بازدیدکنندگان سایت :  80420   نمایش بازدیدکنندگان امروز : 17   نمایش بازدید کنندگان حاضر در سایت:1