شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨
ساعت
نمای شهر

اوقات شرعی
پیوند

مزایده
مناقصه
شهرسازی الکترونیک
تعرفه عوارض
ارتباط با ما
اخبار > طرح نسیم همدلی در منطقه دو شهری بندرعباس برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو بندرعباس

طرح نسیم همدلی در منطقه دو شهری بندرعباس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو بندرعباس هم‌زمان با ماه مبارک رمضان در طرح نسیم همدلی ۵ ویژه‌برنامه "یک شهر، قرآن" ، مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم در منطقه دو شهر بندرعباس برگزار شد.

مدیر منطقه دو شهرداری بندرعباس در این خصوص بیان کرد: رمضان یک تحول بزرگ است، تحولی از خویشتن به پروردگار، رهایی از امیال دنیوی و از بی قیدی به مسئولیت، فرصتی مغتنم برای دعا و نیایش و شب زنده داری که عشق ملکوتی و انس با محبوب جاودانه را پدید آورده و شهد مناجات و نیایش را در کام انسان می ریزد.

مهدی رنجری افزود: در این ماه معنوی شناخت، معرفت و خودسازی را باید در خود تقویت کنیم و با توبه و مغفرت در این ماه عبادت و بندگی به درگاه ابدیت تمسک بجوییم.

وی ادامه داد: در راستای ترويج فرهنگ توجه به مفاهيم قرآنی و بهره‌گیری از آيات قرآن کریم، مسابقات حفظ و قرائت قرآن هم‌زمان با ماه مبارک رمضان در مساجد منطقه دو شهر بندرعباس برگزار شد.

رنجبری اضافه کرد: این مسابقات در بخش آقایان برای رده سنی نونهالان در رشته حفظ و برای سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگ‌سال در رشته ترتیل در مسجد مهدی موعود (عج) برگزار شد.

وی گفت: این مسابقات در بخش بانوان نیز در رشته حفظ برای رده سنی نونهالان و در رشته ترتیل برای سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگ‌سال در مسجد امام رضا (ع) برگزار شد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس نیز ابراز کرد: ماه مبارک رمضان، فرصتی بسی ارزشمند است، این ماه فرصتی برای دعا و نیایش و شب‌زنده‌داری است که عشق ملکوتی و انس با محبوب جاودانه را پدید می‌آورد.

الیاس محسنی عنوان کرد: در ماه بهار قرآن، طبیعتاً مساجد شهر بندرعباس بستر مناسبی برای اجرای برنامه‌های قرآنی و جذب جوانان و نوجوانان به مجالس و محافل قرآنی هستند و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس علاوه بر دیگر برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در محلات اجرای ویژه‌برنامه‌های قرآنی در مساجد شهر بندرعباس را در دست اجرا دارد.

وی ادامه داد: در همین راستا سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، با همکاری مناطق سه‌گانه شهری، موسسه قرآنی بیت النور، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، سپاه ناحیه بسیج بندرعباس، سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس و دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس اقدام به برگزاری مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم برای شهروندان در مساجد سطح شهر کرده است.

محسنی تصریح کرد: مسابقات حفظ قرآن کریم ویژه نونهالان رده سنی ۲ تا ۷ سال و مسابقات قرائت در رده‌های سنی کودکان، نوجوانان و بزرگ‌سال در منطقه دو شهرداری بندرعباس برگزار شد که از حمایت‌های تمامی افرادی که در این زمینه با سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس همکاری داشتند کمال تشکر را دارم.

وی عنوان کرد: این مسابقات که در مساجد منطقه یک شهری نیز پیشتر برگزار شده بود در ادامه در مساجد مناطق سه شهری بندرعباس نیز ویژه آقایان و بانوان برگزار خواهد شد.

 


١٤:١٥ - سه شنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٧٥٦٩    /    تعداد نمایش : ٧٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج




نمایش امار کل بازدیدکنندگان سایت :  80438   نمایش بازدیدکنندگان امروز : 35   نمایش بازدید کنندگان حاضر در سایت:1