شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨
ساعت
نمای شهر

اوقات شرعی
پیوند

مزایده
مناقصه
شهرسازی الکترونیک
تعرفه عوارض
ارتباط با ما
اخبار > کاهش 5 درصدی هزینه آب فضای سبز با استفاده از آبياري نوين


  چاپ        ارسال به دوست

معاون خدمات شهري منطقه ٢شهرداری بندرعباس:

کاهش 5 درصدی هزینه آب فضای سبز با استفاده از آبياري نوين

معاون خدمات شهري منطقه دو شهرداری بندرعباس از كاهش ٥ درصدي هزينه هاي مصرف آب فضاي سبز شهري با بهره گيري از سيستم آبیاری تحت فشار خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه ٢ بندرعباس سعيد منيري با تشريح اقدامات انجام شده در بخش آبياري فضاي سبز اظهار داشت : طي یکسال و نیم گذشته با توجه به مسئله کم آبی در محدوده منطقه دو شهری توانستیم با جمع آوری منابع آب پایدار، از هدر رفت آب جلوگيري كنيم.

وی با بیان اینکه در یکسال اخير حدود ۱۰ زه آب شیرین با دبی خروجی جمع آوری شد،افزود: با ظرفیت آب های شهری در پارک شهدا، بلوار ساحلی و پارک سایانی و پمپاژ آن در محدوده شهر توانستیم تقریبا نیاز فضای سبز شهری را از آبياري با آب شرب قطع نمائيم.

این مسئول با بيان اينكه زیر ساخت های تامین آب از روش های نوین آبیاری را در دستور کار قرار دادیم گفت: نگهداري و حفظ ٢٠ هزار مترمربع چمن در محدوده پل وليعصر (عج)  شهر بندرعباس در بحران كم آبي از مهمترين اقدامات انجام شده است كه عنوان نگين سبز شهري را به خود اختصاص داده.

منيري در ادامه با اشاره به حفظ و آبياري درختان موجود در معابر منطقه ٢ بيان داشت : با بهره گيري از  آبیاری تحت فشاری با سیستم قطره ای هم از هدر رفت آب جلوگیری شده و هم صرفه جویی در آب داشته ايم.

وي با بيان اينكه اقدامات صورت گرفته در اين بخش  موجب كاهش استفاده از تانکرهای آب رسان شده است ادامه داد: البته اين رویکرد هزینه اولیه تقریبا بالايي دارد، اما به مرور زمان شاهد کاهش هزینه ها خواهیم بود.

معاون خدمات شهري منطقه دو  بندرعباس با تاكيد بر اينكه مشارکت مردمی در زمینه نگهداری و حفاظت از پارک های محله ای امر پسنديده اي است خاطر نشان كرد: در برخی از محلات که با مشکل انشعاب آب و یا تردد تانکر آب رسان مواجه هستيم، مردم به صورت خودجوش در نگهداري از فضاي سبز مشاركت دارند.

روابط عمومی شهرداری منطقه دو بندرعباس


١٣:١٤ - سه شنبه ٧ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٧٦٠٥    /    تعداد نمایش : ١٣٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
نمایش امار کل بازدیدکنندگان سایت :  80439   نمایش بازدیدکنندگان امروز : 36   نمایش بازدید کنندگان حاضر در سایت:1