دوشنبه ٠٧ بهمن ١٣٩٨
ساعت
نمای شهر

اوقات شرعی
پیوند

مزایده
مناقصه
شهرسازی الکترونیک
تعرفه عوارض
ارتباط با ما
اخبار > لزوم مشارکت شهروندان در شوراهای اجتماعی محلات


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو بندرعباس

لزوم مشارکت شهروندان در شوراهای اجتماعی محلات

 

به گزارش روابط عمومی منطقه دو شهرداری بندرعباس ،  مهدی رنجبری گفت: در جلسات شورای اجتماعی محلات، مشکلات و مطالبات اهالی را مورد بررسی قرار می دهیم و تلاش می شود با مشارکت قشرهای مختلف در این محلات، مشکلات برطرف شود و خواسته های اهالی نیز محقق گردد.

رنجبری اظهارداشت : بنا به تاکید شهردار محترم بندرعباس تلاش می کنیم از ایده ها و راهکارهای اهالی در رفع مشکلات محله استفاده کنیم.

مدیر منطقه 2 شهرداری  بندرعباس با اشاره به اهمیت مشارکت مردم در شورای اجتماعی محلات، گفت : شورای اجتماعی محلات به‌عنوان حلقه واسطی میان مجموعه مدیریت شهری و مردم در سطح محلات ایجاد شده است تا خواسته‌ها، مطالبات، دغدغه‌ها و پیشنهاداتی که مردم برای اداره شهر دارند از این طریق به مدیریت شهری منتقل شود و از این کانال مشارکت مردم در امور شهری را به دست آوریم.

گنجی پور دبیر شورای اجتماعی منطقه دو در همین زمینه با بیان اینکه شورای اجتماعی هر محله متشکل از فرمانده کلانتری، هیئت امنای مسجد، مدیر مدرسه، معتمدین، بسیج، دانشجویان نخبه و... است؛ اظهار داشت: پویایی شورای اجتماعی محله موجب ارتباط بیشتر بین مردم و مسئولان می شود و گام های اساسی در جهت رفع مشکلات محله برداشته می شود.

دبیر شورای اجتماعی منطقه 2 شهرداری  بندرعباس حضور بانوان را نیز در شورای اجتماعی محله بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: این قشر حساسیت های بیشتر و ویژه ای را بر برخی موضوعات دارند و با همکاری و مشورت با آنها می توانیم برخی از مشکلات را برطرف و خواسته های شان را محقق کنیم.

وی اظهار داشت : هم‌چنین از این طریق مردم می‌توانند در سطح و سطوح تعیین‌شده از سوی شورای شهر در اداره محله خود مداخله و مشارکت کنند. در واقع این حلقه واسط یک نهاد اجتماعی برآمده از دل خود اهالی بر اساس سازوکاری است که تعیین شده تا بیش‌ترین ارتباط و جلب مشارکت مردم را در آن به وجود آوریم.

گنجی پور با بیان این‌که «ممکن است با ایده‌آل فاصله داشته باشیم، اما وجود این نهاد گامی رو به جلوست»، تصریح کرد: با این وجود، دغدغه ما و آن چیزی که به زعم ما برای جلب مشارکت مردم مؤثر خواهد بود، داشتن رویکرد صرفاً اجتماعی مبتنی ‌بر رفع نیازهای مردم در شورای اجتماعی محلات است و در این مسیر نباید اهداف دیگری را برای شورای اجتماعی محلات تعیین کرد.

وی خاطرنشان کرد: معتقدم موفقیت و اثربخشی شورای اجتماعی محلات در گرو مردمی نگه‌داشتن و رویکرد اجتماعی آن خواهد بود و اگر غیر از این رویکرد و اهدافی از سوی سازمان و نهادی برای شورای اجتماعی محلات تعریف شود، قطعاً کارکرد خود را از دست خواهد داد.

دبیر شورای اجتماعی منطقه 2 شهرداری  بندرعباس گفت: بر این اساس با وسواس کامل این موضوع را دنبال می‌کنیم تا این شورا به عنوان یک نهاد واسط بتواند خدمت‌گذاری به شهروندان و مجموعه مدیریت شهری مبنتی بر خواست و اراده و میل شهروندان در سطح محلات جلو ببریم.

گنجی پور افزود: هم‌چنین در انتخاب و نحوه شکل‌گیری شورای اجتماعی محلات سعی شده بیش‌تر به ساکنان محله توجه شود و مشارکت اهالی و معتمدین محله در رفع نواقص و عمران و آبادانی محلات بسیار اثرگذار است.

روابط عمومی منطقه 2 شهرداری بندرعباس

عکس: احسان رنجبری 

 

 


٠٩:٢٢ - يکشنبه ٢٨ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٨١٧٢    /    تعداد نمایش : ٩٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
نمایش امار کل بازدیدکنندگان سایت :  91070   نمایش بازدیدکنندگان امروز : 84   نمایش بازدید کنندگان حاضر در سایت:1