هدایت به بالای صفحه

صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت روز اوتیسم صورت گرفت؛ دیدار شهردار بندرعباس با کودکان دارای اختلال اوتیسم

به مناسبت روز اوتیسم صورت گرفت؛ دیدار شهردار بندرعباس با کودکان دارای اختلال اوتیسم

به مناسبت روز اوتیسم صورت گرفت؛

دیدار شهردار بندرعباس با کودکان دارای اختلال اوتیسم

 

به گزارش روابط عمومی منطقه دو شهرداری بندرعباس، به مناسبت روز جهانی اوتیسم، مهدی نوبانی شهردار بندرعباس ، مهدی احمدی مدیر منطقه دو، فریده عامری عضو شورای شهر بندرعباس و جمعی از مدیران در بوستان آزاد شهر با کودکان دارای اختلال اوتیسم دیدار کردند.

 

نوبانی ضمن ابراز خرسندی از این دیدار گفت: شهرداری حمایت از کودکان دارای اوتیسم را وظیفه خود می داند و در تلاشیم که با حمايت های انجام شده برنامه های متداوم برای این عزیزان تدارك ديده  شود.

 

در این دیدار مدیر مدرسه اوتیسم مهرجو ضمن تقدیر از همکاری های شهرداری منطقه دو ، به تشريح اقدامات انجام شده برای کودکان داری اوتیسم و مشکلات آنها پرداخت.

 

گفتنی است؛ آگاهی رسانی به شهروندان حاضر در بوستان آزاد شهر در خصوص اختلال اوتیسم توسط مربيان آموزش و پروش استثنایی و مدرسه اوتیسم مهرجو انجام گرفت.

 

قابل ذکر است: اوتیسم یک اختلال عصبی است که عملکرد مغز را تحت تاثیر قرار می دهد. این معلولیت رشدی به طور معمول در سه سال اول زندگی به طور کامل آشکار می شود.

مبتلایان به اوتیسم در ارتباطات کلامی و غیر کلامی، تعاملات اجتماعی و فعالیت های مربوط به بازی، مشکل دارند. این اختلال، ارتباط با دیگران و دنیای خارج را برای مبتلایان دشوار می سازد و در بعضی موارد رفتارهای خود آزارانه و پرخاشگری نیز از مبتلایان سر می زند.

 
   


١١:٤٩ - 1402/01/14    /    شماره : ١٥٦٠٤    /    تعداد نمایش : ٤٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج